דיני משפחה

משרד עו"ד אבירם כהן ושות' מתמחה בדיני משפחה וירושה, המשרד מייצג לקוחות רבים, צבר ניסיון רב בתיקי משפחה וירושה ומייצג בבית הדין הרבני ובבית המשפט לענייני משפחה, המשרד דוגל במתן שירות אישי מקצועי תוך הבנת צרכי הלקוח, המשרד פועל למיצוי מלוא הזכויות של לקוחותיו בכל הערכאות המשפטיות.

משרד עו"ד אבירם כהן ושות' מטפל בנושאים הבאים:

 1. פתרון ויישוב סכסוכים בדרך של גישור.
 2. עריכת הסכם גירושין
 3. עריכת הסכמי ממון וידועים בציבור
 4. עריכת הסכם שלום בית ולחילופין גירושין
 5. תביעה לאיזון משאבים וחלוק רכוש
 6. תביעה למזונות
 7. תביעה לפירוק שיתוף בבית מגורים
 8. תביעה למשמורת ילדים
 9. צווי הגנה והרחקה, צווי מניעה להברחת רכוש
 10. תביעה להפחתת דמי מזונות
 11. תביעה למשמרות משותפת
 12. תביעה לאבהות
 13. אימוץ, אפוטרופסות ופונדקאות בישראל ובחו”ל.
 14. עריכת צוואה רגילה והדדית
 15. בקשה להוצאת צו ירושה וצווי קיום צוואה.
 16. התנגדות  ובקשה לביטול צוואה
 17. ניהול עיזבונות.

משמורת ילדים חזקת הגיל הרך

 1. משמורת ילדים חזקת הגיל הרך חלה על ילדים מתחת לגיל 6 כאשר ההורים לא הגיעו להסכמות והסכסוך עבר לבית המשפט לענייני משפחה
 2. במצב דברים זה בית המשפט ממנה פקידת סעד ועליה לקבוע אצל מי תהיה משמורת הילדים בעבר לרוב כאשר ישנם מספר ילדים פקידת הסעד נוטה  לא להפריד בין הילדים ולהשאיר את המשמורת אצל האם.
 3. אך בימים אלו בתי המשפט כבר לא מיישמים את ההלכה באופן דווקני ופוסקים בהתאם לנסיבות ולטובת הילדים.
 4. אב המעוניין לסתור את חזקת הגיל הרך עליו להראות לבית המשפו כי ישנן נסיבות מהותיות המצדיקות כי המשמורת תהיה אצלו ולא אצל האם.
 5. בתי המשפט פוסקים לעיתים כי גם מתחת לגיל 6 המשמורת תהיה משותפת
 6. לסיכום כיום בתי המשפט פוסקם בהתאם לנסיבות ולטובת הקטין ולא בהתאם לחזקת הגיל הרך

עורך דין גירושין ומשפחה בחיפה - מהי משמורת מלאה?

משמורת מלאה משמעותה כי  הורה אחד הוא בעל המשמורת, ולהורה השני נקבעים  זמני שהות,ברוב המקרים משמורת מלאה היא של האם בהתאם לחזקת הגיל הרך ולאב ייקבעו זמני שהות בהם האב יוכל לראות את הילדים בדרך כלל  שני מפגשים באמצע השבוע ובסוף שבוע שני.

מהי משמורת משותפת?

לצד הסדר של משמורת מלאה קיימת גם משמורת משותפת אשר פירושה הוא שהילדים חולקים את הזמן שווה בשווה אצל שני ההורים במצב דברים זה כאשר נקבעת משמורת משותפת  בהסכמה ע"י הצדדים או בהחלטה של בית המשפט, וגיל הילדים הוא בין 6-15 הדבר משפיע על דמי המזונות בצורה ניכרת אם לדוגמא הכנסת ההורים שווה ונקבעה משמורת משותפת אז הפסיקה קבעה שלא יועברו דמי מזונות מהאב לאם.

גובה דמי מזונות במשמורת משותפת

לפי הלכה חדשה שנקבעה בבית המשפט העליון .בע"מ 919/15 כאשר הכנסות הצדדים שוות וגיל הילדים בין 5-16 בתי המשפט החליטו לא לפסוק על העברת דמי מזונות מהאב לאם ולחילופין להעמיד את גובה דמי המזונות בסכומים נמוכים מאד

יתרונות וחסרונות במשמורת משותפת

במשמורת משותפת ישנה מעורבות גבוהה של שני ההורים בחיי הילדים האב נמצא פעיל ונוכח בחיי הילדים מה שלא היה בעבר.

החיסרון הוא שהילדים עוברים מבית לבית ונמצאים במצב קבוע של מעבר בין שני בתים

האם גישור הוא הגישה הטובה ביותר לפתרון סכסוך בין הצדדים?

גישור הוא הליך שנועד לעזור לבני זוג שמעוניינים להתגרש להגיע להסכמות בדרך של הידברות והבנה מחוץ לכותלי בית המשפט.תפקיד המגשר הוא לסייע לבני הזוג לנהל הליך הוגן שבסופו יגיעו הצדדים להסכמות לשביעות רצונם. גישור טוב מביא את הצדדים לידי מצב אופטימאלי של הבנות כפוף לנסיבות. ההליך כרוך במספר פגישות עם העו"ד/מגשר שבסופו הצדדים חותמים על הסכם הגירושין. לאחר חתימת הצדדים על ההסכם עוה"ד יגיש את ההסכם לבית המשפט לקבלת תוקף של פס"ד אשר יביא את הצדדים לסיום הסכסוך. משרד עורכי דין אבירם כהן ושות' מתמחה בתחום דיני המשפחה והירושה עם ותק של שנים רבות בתחום, צוות המשרד חותר לקראת הסכמי גירושין שמכילים את הסכמות הצדדים.

article-family-2

מה הם מזונות ילדים?

מזונות ילדים הנו תשלום המוטל בעיקרו על האב, החל מלידתו של הילד ועד להגיעו לגיל 21, או סיום שירותו הצבאי. מזונות ילדים כוללים את כל צרכיו של הילד, כאשר מבחינים בין מזונות הכרחיים כגון מזון, הלבשה והנעלה, חינוך והוצאות רפואיות, אשר החיוב בהם הוא מוחלט ואינו תלוי מצב כלכלי., לבין מזונות מדין צדקה, אשר נחוצים לילד אך אינם הכרחיים לקיומו כגון מדובר דמי כיס, חופשות ובילויים מזונות מדין צדקה אין המדובר בחיוב מוחלט אלא כזה תלוי יכולת כלכלית.

מהו תשלום מדור ?

חיוב מדור מושתת על האב בגין השתתפות בעלויות מגוריהם של הילדים הזקוקים לקורת גג  והוא משולם בנוסף למזונות ההכרחיים. יודגש כי תשלום מדור יהיה רק כשהאם שוכרת דירה או משלמת משכנת, .חישוב דמי המדור מחושב להלן:

 • ילד אחד – 30%.
 • שני ילדים – 40%.
 • משלושה ילדים  ומעלה – 50%.

 דמי המדור לעיל ישולמו לאם כאשר המשמורת מלאה ובידי האם. כאשר המשמורת משותפת ובעקבות ההלכה בבהמ"ש העליון בבע"מ 919/15  במשמורת משותפת בילדים מעל גיל 6 חבות המזונות היא שווה על שני ההורים ולכן בתי המשפט ממעטים לפסוק חיוב בגין מדור.

מתי לא מחויבים בהוצאות מדור ?

 1. גרושה שהתחתנה ובעלה משלם את הוצאות המדור.
 2. כשהאם והילדים מתגוררים אצל קרובי משפחה והיא לא משלמת עבור המגורים.
 3. כשהאם והילדים מתגוררים בדיור ציבורי.
 4. כאשר אין לאם הוצאה בגין מגורים לא שכירות ולא משכנתה.

מה הם מזונות אישה?

על פי דין תורה, כל בעל יהודי מחויב לכלכל את אשתו ולספק את כל צרכיה, כל עוד הם נשואים.כאשר מערכת היחסים של בני הזוג עולה על שרטון והאישה תלויה בבעל לפרנסתה והבעל מסרב לשאת בהוצאותיה. במצב זה, האישה תוכל להגיש כנגד הבעל תביעה למזונות אישה ואם זו תתקבל, יידרש הבעל לשלם לה מדי חודש את דמי המזונות עד מתן גט. החיוב של הבעל במזונות אישה נקבע על פי העיקרון ההלכתי " עולה עמו ואינה יורדת עמו" , האישה זכאית לשמור על רמת החיים אליה הורגלה על ידי הבעל מזונות אישה אמורים להתייחס לכל הצרכים הדרושים לרווחתה של האישה, לרבות: מזון, ביגוד וקוסמטיקה, שכר דירה, נסיעות, הוצאות אחזקת בית, החזקת רכב, הוצאות רפואיות.

הרבני סידור גט בבית הדין

לבית הדין הרבני נתונה הסמכות הבלעדית בעניין הגט. על כן, יש להגיש תביעת סידור גט בבית הדין הרבני.יובהר כי גם זוגות ששניהם יהודים ובחרו להינשא בהליך אזרחי ולא דרך הרבנות יהיה עליהם להתגרש בבית הדין הרבני, רק זןגות שאחד מהצדדים אינו יהודי יכולים להתגרש בבית הדין לענייני משפחה בהליך התרת נישואין.כאשר הצדדים הגיעו להסכמות מחוץ לכתלי בית המשפט ניתן להגיש בקשה לסידור גט מהירה בבית הדין הרבני, אולם כאשר הצדדים נמצאים בסכסוך יש להגיש תביעת סידור גט בבית הדין הרבני במסגרתה, יש להוכיח כי מתקיימת אחת או יותר מן העילות ההלכתיות לגירושין.

עילות גירושין

בית הדין הרבני עלול לדחות תביעת גירושין ללא אחת מתוך עילות הגירושין המוכרות בדין העברי.

עילות גירושין שיכול לטעון הבעל כנגד אשתו

מורדת – האישה מסרבת לקיים יחסי אישות עם הבעל

מחלות ומומים שונים – מחלות או  מחלות נפשיות שנוצרו לפני הנישואין אשר בגינם האישה אינה יכולה לקיים יחסי אישות עם הבעל והבעל לא ידע אודות מחלות אלו לפני הנישואין. 

מעשי כיעור – מעשים שיש בהם חשדות בגין  בגידה של האישה

עוברת על דת יהודית – האישה מעליבה ,מקללת, מכה  את הבעל.

זנתה תחת בעלה – האישה קיימה יחסי אישות עם גבר אחר והבעל מחוייב לגרשה

עקרות האישה – אם האישה עקרה במשך 10 שנים ממועד הנישואין

עוברת על דת משה – האישה גורמת לבעלה לעבור עבירות הלכתיות.

עילות גירושין שיכולה האישה  לטעון כנגד הבעל :

סירוב הבעל לפרנס את אשתו

עקרות – אם הבעל עקר  במשך 10 שנים ממועד הנישואין ולאישה אין ילדים מגבר אחר.

הבעל לא מקיים יחסי אישות עם אשתו בגלל בעיית אונות לחילופין הבעל מסרב לקבל יחסים עם אשתו.

אלימות מילולית או פיזית של הבעל נגד אשתו בתקופה ממושכת

מומים או מחלות של הבעל לפני הנישואין שהבעל הסתיר מהאישה ובגינם האישה אינה יכולה לקיים יחסי אישות עם בעלה.

מומלץ לפנות עוד היום לעורך דין מנוסה בדיני משפחה בחיפה

משרד עו"ד אבירם כהן ושות' מטפל בסוגיות הקשורות לגירושין בין היתר תביעות רכושיות, תביעות מזונות והסדרי משמורת, מזונות אישה ועוד. עו"ד אבירם כהן מייצג לקוחות בענייני משפחה בכל הערכאות המשפטיות, לרבות בבתי המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבנייים וכן בערכאות הערעור הליכי גירושין עלולים להפוך למורכבים ולחוצים. עורך דין גירושין  לענייני משפחה חיפה, שיש לו מומחיות בתחום, מספק פתרונות לצרכים המשפטיים שלכם. צוות במשרד עורכי דין אבירם כהן ושות', עם ותק של שנים רבות בתחום, מסביר ללקוחותיו את לשון החוק ומייצג בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני. מומלץ ליצור קשר עם משרדנו כדי לדון במצב המשפטי .

business-people-signing-contract-min

עורך דין גירושין בחיפה - מדוע לבחור במשרד עו"ד אבירם כהן ושות' בחיפה ?

אבירם כהן  ושות' משרד עורכי דין גירושין הינו משרד בעל מוניטין וניסיון רב ומוכר בחיפה  בתחום דיני המשפחה והגירושין. המשרד ידוע בעבודה היסודית והמקצועית וביחס הרציני לקהל לקוחותיו. המשרד מתרכז בטיפול בתיקי גירושין, שבזכותם נצבר מוניטין רב והצלחות משפטיות רבות בתחום הגירושין בחיפה. המשרד מספק טיפול דיסקרטי ואמין ללקוחותיו

עורך דין גירושין בחיפה   – אבירם כהן ושות' משרד עורכי בחיפה
פנו אלינו אל משרד עו"ד אבירם כהן  ושות' משרד עורכי דין גירושין בחיפה נדאג ללוות אתכם בהליך הגירושין.  טל' – 04-8643926, פלא: 0528772822, מייל: aviramclaw@gmail.com

* אין באמור לעיל  בכדי להוות תחליף לייעוץ משפטי, אלא כמידע כללי בלבד.

מאמרים

תפריט נגישות