דיני מקרקעין ונדל"ן

לא קיבלת את הדירה מהקבלן בזמן? מגיע לך פיצוי הולם!

האם הקבלן בפרויקט רגיל ו/או בתמ"א 38 נדרש  בפיצוי באיחור מסירת הדירה?

כן. המחוקק החליט להטיל סנקציות על קבלנים ויזמים באיחור בשל מסירת הדירות.

לפי איזה חוק?

הפיצוי נקבע בחוק מכר דירות בסעיף 5 להלן הסעיף  "פיצוי בשל איחור במסירה(תיקון מס' 5) תשע"א – 2011 

מה אומר החוק ?

החוק מגדיר שתי תקופות לפיצוי בשל איחור במסירת הדירה:

1.במידה ולא נמסרה הדירה לרשות הקונה בחלוף  60 ימים מתום המועד הקבוע לכך בחוזה המכר ועד לשמונה חודשי איחור זכאי הקונה לפיצוי בלא הוכחת נזק  בעבור כל חודש או חלק ממנו בסכום השווה לדמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה  מוכפלים ב- 1.5. או לפי הפיצוי שנקבע בחוזה הגבוה מבינם.

דוגמא:קבלן/יזם   יכול לאחר במסירת דירה  עד 60 יום ולא יחויב בפיצוי. מעבר ל – 60 ימים יחויב רטרואקטיבית החל מהיום הראשון. נניח כי שכר הדירה המקובל באזורכם הוא 3000 ₪ תהיו זכאים לקבל -4500 ₪ פיצוי בגין איחור במסירת הדירה .

2.פיצוי עבור איחור של  תשעה חודשים ומעלה בסכום השווה לדמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה כשהם מוכפלים ב- 1.25 .

האם ישנה אפשרות כי למרות האיחור במסירת הדירה לא יתקבל פיצוי כספי?

החוק מציין כי במידה והאיחור נגרם כתוצאה מנסיבות שאינן בשליטת המוכר  וכי הסיכון להתרחשותן ולתוצאותיהן אינן מוטלות עליו. כי אז הפיצוי בגין האיחור לא יחול.כאמור יש לבדוק כל מקרה לגופו.

הערה

רשימה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה

משרד אבירם כהן יכול לענות לכל שאלה בתחום המקרקעין

 

הקלק לשיתוף המאמר

Facebook

משרד עו"ד אבירם כהן ושות'

צרו קשר

טל' – 04-8643926

פקס – 04-8645801

נייד – 052-8772822

שעות פעילות

א' – ה' – 8:00-17:00

ו' – סגור

שבת – סגור

מיקום

שד' פלי"ם 2,

בניין אורו 1, קומה ראשונה,

חיפה, 3309502